Nenechte Vaše děti zahálet doma, na sportovním cyklistickém příměstském táboře se naučí mnoho nového a dostanou se do nebývalé fyzické kondice! Tábor je zaměřen převážně na cyklistiku, program je ale významně doplněn o spoustu dalších sportovních aktivit.

 

Na cyklotáboře se děti naučí správně ovládat své kolo, nacvičí rovnováhu, naučí se dopravní předpisy ale zkusí si také jiné sporty jako jsou míčové hry, kooperační hry a lanové překážky.

 

Aktivity:

Trénink rovnováhy na kole

správná technika zastavování a zatáčení

jízda v pumptracku

výlety do různých lokalit

péče o kolo – výměna duše

práce s mapou

dopravní výuka

míčové hry

kooperační hry

Termíny:

Po celé prázdniny, volné termíny naleznete v registraci.

Denně od 8:00 do 17:00

Pro koho: Děti od 7 do 14 let

Proč se zúčastnit cyklistického tábora:

Děti budou celý den sportovat a naučí se perfektně udržet rovnováhu na kole. Děti čekají dovednostní cvičení, nácvik správného překonávání překážek, teoretické poznatky a další volnočasové aktivity. Tábory vždy vedou zkušení instruktoři, kteří mají praxi s prací s dětmi, případně jsou cyklistickými závodníky.

 

 

Lokality:

Ve všech lokalitách máme zázemí vhodné pro pobyt dětí na kole. Lokality jsou buď přímo v přírodě, nebo ve městě v těsné blízkosti nějaké cyklistické stezky. Vždy je možné ponechat uschovaná kola v zázemí. V případě deště je zajištěn program v klubovně, nebo tělocvičně.

 

Bohnice  Ládví  Dubeč  Stará Boleslav  Horní Počernice  Divoká Šárka  Braník

 

Jak tábor probíhá:

Během 5 denních prázdninových turnusů si děti užijí program plný cyklistiky. Denně je sraz mezi 8 a 9 hodinou. Probíhá dopolední program, který se skládá z tréninku cyklistických dovedností, nebo her. Oběd je v areálu. Odpoledne probíhají výlety do okolí, například do lesů v Chuchli, nebo podél řeky Vltavy. Vyzvedávání dětí je mezi 16:30 a 17:00

 

Cena: 2290,- Kč.

V ceně je zahrnuto: Program, instruktoři, zázemí, pronájem zázemí, 2 svačiny denně, obědy, pomůcky, odměny, pitný režim,

Co se děti naučí?

Ovládat kolo ve všech situacích, správně přehazování rychlostních stupňů, naučí se dopravní značení, přejiždět nejrůznější hrboly a překážky, vyměnit si proraženou duši a číst v mapách.

Proč se zúčastnit cyklistického příměstského tábora?

  • Dostupná lokalita v Praze
  • Děti se naučí mnoho nového a odpojí se od světa kybernetické zábavy
  • Děti budu celý den na čerstvém vzduchu a seznámí se s mnoha svými vrstevníky
  • Zajímavá cena
  • Každý den od 8:00 do 17:00
  • Cyklistický příměstský tábor je vhodný pro děti 6-14 let

 

Cyklistika je jeden z nejoblíbenějších českých volnočasových aktivit. Je to také velmi prospěšný sport pro fyzickou kondici a psychickou kondici. Proč? Aerobní aktivita spaluje přebytečné tuky v těle, zvyšuje sílu svalů a zlepšuje oběhový aparát. Dále se na kole trénuje rovnováha a koordinace pohybů. Děti mají radost z jízdy a poznají mnohá nová místa, které pomůžou v orientaci v místním prostředí.